İş Lazım
Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvurusu

Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvurusu

Akkuyu Nükleer Santralinde çalışmak istermisiniz? Eğer bu sorunun cevabına Evet diyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü Akkuyu nükleer santrali iş başvurusu ve personel alımı hakkında bilmeniz gereken herşeyi sizler için araştırdık. Dilerseniz önce Akkuyu nükleer santrali hakkında detaylı bilgi edinelim.

2011 yılının Mart ayında JSC Atomenergoproyekt in topograf ekibi ülkemize gelip topografik etütleri yaptı. Topografik etütlere lisans alınması için gereken belgelerin oluşturulması ön mühendislik verilerinin belirlenmesi ve bunu takip edecek araştırmalara devam etmek için gerek duyuldu.

2011 yılının Mayıs ayında nükleer güç santralinin inşası için ayrılan saha Akkuyu Ngs Elektrik Üretim A.Ş. firmasına tahsis edildi. Hazırlık çalışmaları ve inşaat aşaması 2010 yılından 2023 yılına kadar süren dönemi kapsıyor. Birinci güç ünitesi 2023 yılında işletmeye alınacak şekilde planlandı.

Nükleer Santral projesi için önemli olan ekipman ve yüksek teknoloji ürünlerin birçoğu Rusya dan temin edilecek. Fakat inşaat ve montaj işleri için ülkemizden ve diğer ülkelerden en üst düzeyde müteahhitlerin katılımı öngörüldü. Ayrıca santralin işletme döneminde de Türkiyeden uzmanlar görev alacak.

Türk tarafı lisans alınması konusunda Akkuyu Ngs Elektrik Üretim A.Ş ile işbirliği yapmaktadır. Sahanın tahsis edilmesi ve sahanın kullanım izninin onaylanması konusunda Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve şehircilik bakanlığı, Su işleri ve Orman Bakanlığı, Hazine müsteşarlığı, Elektrik Üretim A.Ş ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu gibi kamu kuruluşları ile sürekli görüşmeler yapıldı. Akkuyu Ngs Projesi ile ilgili bilgilendirme yapmak ve Türk halkının bu projeye ilgisini teşvik etmek amacıyla Büyükeceli ve Mersin de Bilgilendirme Merkezi açıldı.

Akkuyu Nükleer Anonim Şirketi dinamik şekilde gelişen bir şirket olarak yüksek motivasyona sahip istekli yaratıcı ekip çalışmasına yatkın mesleki bilgilerini geliştirmeye ve yeni tecrübe kazanmaya hazır kişileri kendi bünyesine katmak istemektedir. Akkuyu Nükleer Santralinde Anadolu Ajansı santralin inşaat sürecinde ortalama 1500 dolar işletme aşamasında ortalama 3000 dolar maaş ödenecek olması yurt içi ve yurt dışından oldukça yoğun ilgi görüyor.

Akkuyu nükleer santrali iletişim bilgileri şu şekildedir;

MERKEZ OFİS;

Adres: Akkuyu Plaza Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 2159 Sokak No:14 Söğütözü 06510 Çankaya/ ANKARA

Telefon: +90 312 442 60 00

Faks: +90 312 442 60 16

Eposta: office@akkuyu.com

Akkuyu nükleer santralinde çalışmak için Buraya tıklayarak iş başvuru formunu doldurabilirsiniz. Lütfen iş başvuru formunu doldururken bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz.

3 Yorumlar

  • ÖGG-şoförlük (toplu taşıma) aşçı yardımcısı gibi mesleki tecrübemle beraber,Beden işçisi olarakta tertip-düzen ve temizlik gibi detayların farkındalığıyla elim iş tutabilen biriyim.saygılarımla arz ederim.

  • Selam İskele Kurulum Elemanıyım 28 yaşındayım yaklaşık 10 yıldır iskele kurum söküm isi yapıyorum.mesleki yeterlilik belgem var ekibim var sizinle çalışmaktan memnuniyet duyarım.
    0 543 847 61 72

Takip Et

Son Yorumlar