İş Lazım
Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu

Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu

Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde çalışmak ister misiniz? Eğer bu sorunun cevabına Evet diyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu ve personel alımı hakkında bilmeniz gereken herşeyi sizler için araştırdık. Dilerseniz önce Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi hakkında detaylı bilgi edinelim.

Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesinin temeli 1918 yılında İtalyanlar tarafından atılmıştır. Hastane 1920 yılına kadar İtalyan Hastanesi ismiyle hastalara hizmet vermiştir. 1925 yılında 1 Başhekim, 3 Doktor, 30 yatak kapasiteli Gureba Hastanesi 1930 yılında Özel İdareye geçerek Memleket Hastanesi adını aldı. Dahiliye ve cerrahi servisleri ile hizmet vermeye başladı. Daha sonra ise 1935 yılında Doğum ve Kadın Hastalıkları Servisi eklendi. 1952 yılında yatak sayısı 90 a çıktı, 1968 yılında ise bu sayı 200 e ulaşmıştır.

1970 yıllarının başlarında yeni hastane projesine ağırlık verilmesi nedeniyle yenileme yapılamayan mevcut binanın yetersiz kaldığı görüldü. Bunun sonucunda kapsamlı bir tadilat ve yenileme yapılmasına karar verildi. Maddi imkanların bir yardım derneği kurularak arttırılması için Antalyalı hayırseverlerin desteği alındı. Hastanenin fiziksel ve donanımsal yenileme çalışmaları için Antalya Devlet Hastanesi Güçlendirme Derneği kuruldu. Yardımsever insanların desteği ile tıbbi alet ve cihaz eksikleri tamamlanmış 1985 yılının sonlarına kadar Antalya ve çevresine o günlerin en iyi sağlık hizmeti sunulmuştur.

1985-2007 yılları arasında hizmet veren Antalya Devlet Hastanesi binasının 1970 yılında 400 yatak kapasiteli olacak şekilde yapımına başlandı yaklaşık 15 yıl süren inşaat sonrasında 1985 yılı ortalarında hizmete girmiştir. Ayrı bir binada hizmet veren 125 yataklı Doğum Evi ise 1986 yılında kapatıldı Devlet Hastanesi bünyesine dahil edildi. Böylece hastanenin kadrolu yatağı 525 e çıkmıştır. Ancak yatak kapasitesinin artan nüfusa göre yetersiz kalması nedeniyle binaya yapılan ilavelerle 1997 yılında kadrolu yatak sayısı 600 e çıkmıştır. 2005 yılında ise yatak sayısı 625 dir.

Hızla büyüyen ve gelişen Antalya ilinin talebini karşılamak için Yeni Hastane binası 26.11.2007 yılından itibaren 904 yatak kapasiteli ile sağlık hizmetlerini vermeye başlamıştır. Hastanenin resmi açılışı ise 11.05.2008 yılında yapılmıştır.

01.01.2009 yılından itibaren de Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi olarak hizmetlerine devam ediyor.

Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi toplam 904 yatak kapasiteli ile hizmet veren hastane 406 yataklı ek binasının açılması ile Acil Servis, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ve 3. Seviye yoğun bakımları ile 1310 yatak kapasiteli ile Antalya ve çevre illere sağlık hizmeti vermektedir.

Poliklinikler;

 • Aile Hekimliği
 • Çocuk Cerrahisi
 • Beyin ve sinir Cerrahisi
 • Göz Hastalıkları
 • Göğüs Cerrahisi
 • Genel Cerrahi
 • Kardiyoloji
 • Nefroloji
 • Dahiliye
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Üroloji
 • Psikiyatri bazı polikliniklerdir.

Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri şu şekildedir;

Adres: Varlık Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Muratpaşa/ANTALYA

Telefon: +90 242 249 44 00

Fax: +90 242 249 44 87

Email: antalyaeah@saglik.gov.tr

Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi çalışmak için  Buraya tıklayarak her türlü görüş ve önerilerini form doldurarak iletebilirsiniz.

4 Yorumlar

 • Eleman alımı varmı temizlikçi yada hasta bakıcısı hastane tercüben var yardımcı olursanız sevinirim

 • Antalya Egitim arastirma hastanesinde temizlik personeli olarak calismak isiyorum bu işe ihtiyacimvar degerlendirirseniz sevinirim

 • Hastanenizde tıbbi sekreter ve hasta kabul üzerine çalışmak istiyorum daha önce deneyimim olmadı hasta kabul ve bilgisayar sertifikam var önceden is hayatım olmadığı için referansımda yok

Takip Et

Son Yorumlar