İş Lazım
Binlerce Öğrenciye İş Fırsatı

Binlerce Öğrenciye İş Fırsatı

Hafta başında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklanan “Gençler İçin Sosyal Çalışma Programı”‘nın ayrıntıları belli oldu. Program kapsamında yaklaşık 500 bin üniversite öğrencisine iş fırsatı sağlanacak.

“Gençler İçin Sosyal Çalışma Programı” ile hençler şehirlerin sosyal, coğrafi durumuna göre yaşlı bakımı, sosyal hizmetler, eğitmenlik, koçluk, folklor eğitmenliği, ağaç dikimi gibi işler yaparak bir yandan cep harçlığını biriktirecek bir yandan da toplum yararına çalışacak. Gençlere 1 aylık hizmetleri sonunda net asgari ücret tutarında ödeme yapılacak. Ayrıca sigorta primleri de çalıştıkları sürece yatırılacak.

3 aylık yaz tatili programı kapsamında devlet asgari ücret üzerinden öğrencilere katkı sağlayacak. Üniversiteli Gençler, çocuk evleri, huzur evleri, belediyelerin sosyal donatı alanları, halk evleri kampları, bilge evlerinde çalışabilecek. Yine orman müdürlüklerinin fidan dikim işleri, tarım müdürlüklerinin organik tarım, yerel tohum gibi alanlarda ihtiyaç duyulan alanlar belirlenecek. İŞKUR gençlerin başvurusunu alacak kurum olarak açıklandı.

İŞKUR’un yakın tarihte ilgili başvuruları alması için duyuru yapması bekleniyor.

İHA

Yorum ekle

Takip Et

Son Yorumlar