İş Lazım
Bitcoin’de Yükseliş Yeniden Başlayacak mı?

Bitcoin’de Yükseliş Yeniden Başlayacak mı?

Geçtiğimiz yılın başından, bu yılın ilk aylarına kadar hemen hemen her türlü platformda en çok konuşulan konular arasında yer alan Bitcoin, 20 bin dolarlık seviyeyi gördükten sonra 6 bin dolara kadar düşmüştü. Düşüş sonrasında yatay yönlü ancak hacimsiz bir görünüm sergileyen Bitcoin’de son günlerde yeniden bir kıpırdama var.

Bitcoin, 2 haftalık performansı ile yeniden yükseliş sinyalleri verirken, Bitcoin yatırımcılarının aklındaki en önemli soru “büyük ralli yeniden başlayacak mı?”. Ancak bütün yatırım araçlarında olduğu gibi Bitcoin için de bu soruya cevap vermek zor. Lakin, daha önceki açıklamalarıyla güven kazanan uzmanların yorumları ise dikkat çekmeyi sürdürüyor.

Son açıklama BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes’ten geldi. Hayes, uzun zamandır Bitcoin’in 50 bin dolar seviyesine çıkacağını belirten bir isim. Ancak Hayes, yatırımcılara yeni bir değerlendirme yaparak, 50 bin dolar seviyesi öncesinde Bitcoin’in dibi test edeceğini açıkladı.

Bitcoin’de henüz en kötüsünü görmedik” diyen Hayes, büyük ralli öncesinde Bitcoin’in 5000 dolar seviyesinin bile altını görerek dibi tam anlamıyla göreceğini söyledi.

Hayes açıklamasının sonunda, kripto para piyasalarında yaz aylarının pek hacimli olmadığını ancak yılın 3’üncü ve 4’üncü çeyreğinde piyasaların yeniden hareketleneceğini belirtti.

Yorum ekle

Takip Et

Son Yorumlar