İş Lazım

Değişik & Zekice 7 İş Fikri

Özellikle dünya trendleri göze alınarak bu rehberde 13 değişik ve zekice hazırlanmış 7 iş fikrine yer verdik. Ancak bilmeniz gereken en önemli konu, henüz bu iş fikirlerine uygun bir zemin ülkemizde veya iş fikrini yürüteceğiniz lokasyonda olmayabilir. Bu nedenle bu tür iş fikirlerine yönelik incelemelerinizi, Karlı İş Fikirleri’nde bulunan binlerce iş fikrine göre farklı bir şekilde ele almanız gerekiyor.

Zekice düşünülmüş bu değişik iş fikirlerini hayata geçirmeyi planlıyorsanız eğer mutlak suretle tüm sermayenizi kullanmanızı önermiyoruz. Bu tür iş fikirleri için tüm sermayenizin yüzde 10’undan fazlasını kullanmayın. Aksi durumda yeterli potansiyeli bulunmayan iş fikirleri ile hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu tür iş fikirleri deneme ya da işi geliştirme amacıyla kullanılmalıdır.

1. MOBİL KUAFÖR

kuaför

Herkesin saçlarına ve tırnaklarına bakım yapmak için kuaföre gidecek vakti yok veya çeşitli sebepler ile dışarı çıkamıyor olabilir. Peki o halde kuaförlük hizmetini neden onların evine götürmüyorsunuz? Evet, halihazırda bunu yapan çok sayıda işletme var, ancak bu genellikle yüksek maliyetli olması nedeniyle üst gelir grubu tarafından kullanılıyor. Bu işi daha makul seviyelerdeki maliyetlere düşürerek, yeni bir iş fikrinin öncüsü olabilirsiniz.

2. EVDE PC BAKIMI

pc bakım

Birçok insan laptop yada masaüstü bilgisayarlarını yıllarca kullanıyor. Ancak birçoğu 1-2 yıl sonrasında bilgisayarlarının aşırı yavaşlamasından ve sık sık sorun vermesinden şikayetçi. Ancak vakit bulamadıkları ve uğraşmak istemedikleri için bir pc bakım merkezine gitmekten imtina ediyorlar. Bu durumda evde bilgisayar bakımı hizmeti vermek mantıklı olabilir. Yapacağınız şey bir ofis açmak değildir, eğer bu konuda yeterli bilgi sahibiyseniz hemen bugün bile yerel bazdaki tüm reklam kanallarını kullanarak iş almaya başlayabilirsiniz. Evet birçok ekipmana ihtiyacınız olacak.

3. PAYLAŞIMLI OFİS

paylaşımlı ofis

İnsanların ofislere ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Ancak her girişimcinin veya ofis ihtiyacı olan bireyin yeni bir ofis açacak mali gücü olmayabilir, uğraşmak istemeyebilir veya aylık masrafları yüklenmek istemiyor olabilir. Bu nedenle son dönemde batı ülkelerinde ve Türkiye’nin büyük illerindeki paylaşımlı ofis alanlarının kurulması kesinlikle karlı ve zekice düşünülmüş değişik bir iş fikri olarak dikkat çekiyor. Henüz ülkemizde bile tam anlamıyla paylaşımlı ofisler kurulmuş değil, mutlaka ele almanız gereken iş fikirleri arasında yer alıyor.

4. KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ ORGANİK ÇAY

çay

2007 yılında girişimci J. Brian Pfeiffer tarafından kurulan online iş, çay içenlerin kendi organik çaylarını diledikleri gibi hazırlamalarına yardımcı oluyor. 40 – 50 farklı tadı seçme fırsatı sağlayan online platforma giren müşteriler diledikleri tadları seçerek kendi organik çaylarını hazırlayabiliyor. Ardından çay özel olarak paketlenerek müşteriye kargolanıyor. Değişik bir iş fikri arayanlar için zekice düşünülmüş bir alternatif olabilir.

5. OYUN KOÇLUĞU

espor

Dünyada son dönemde e-Spor’un ciddi bir ilerleme kaydetmesiyle birlikte oyun takımları yer edinmeye başladı. Birçok spor dalına göre çok daha fazla ilgi çeken e-Spor’un ilerlemesiyle birlikte oyun koçlarına ihtiyaç duyulmaya başlandı. Dünyada bu unvana sahip on binlerce profesyonel bulunurken, Türkiye’de ise bu konuda profesyonelleşen çok az insan var. Eğer son dönemde para kazandıran oyunlardan birinde veya birkaçında profesyonel bir düzeydeyseniz kendi takımınızı bile kurarak kısa sürede uluslararası turnuvalarda bile yer edinme şansınız var. Elbette bir takım kurmak ilk etapta kolay olmayabilir, ancak uzmanlaştığınız oyunlar için elbette bu konuda adım atmak isteyen oyuncular bulacaksınız.

6. GÜVENLİ BEBEK ISITICI

bebek ısıtıcı

Özellikle soğuk iklimlerdeki kırsal bölgelerde bebekler sıklıkla soğuk aldıkları için hastalanmakta hatta hayatını kaybetmektedir. ABD San Francisco merkezli bir şirket ise güvenli bir bebek ısıtıcı üretmek için kolları sıvadı. Ürünün özellikle batı ülkelerinde de çiftlerin ilk dönemlerde dışarı güvenle çıkabilmesini sağlayacak.

7. SİVRİSİNEKLERE KARŞI BİLEKLİK

bileklik

Herkes iyi kötü bir bileklik kullanmak ister. Peki kullandığınız bilekliğin özellikle yaz aylarında sizi kabusa sürükleyen sivrisineklerden de korumasını ister misiniz? Evet, böyle bir ürün piyasaya sürüldü bile ve satış rakamları kesinlikle iyi durumda.

Türkiye’de de birçok bölge sivrisinekler nedeniyle özellikle tatilcilerin korkulu rüyası arasında yer alıyor. Sadece yaz aylarında bile binlerce satış rakamına ulaşabilecek harika bir ürün.

Yorum ekle

Son Yorumlar