İş Lazım

En Fazla İş Bulan Meslek: Güvenlikçiler!

Türkiye İstatisktik Kurumu Verilerine Göre En Fazla İşsizlik Oranı % 31,3 ile Sosyal Hizmetler Alanında Gerçekleşti. Yapılan araştırmalarda, Sanat %24,1 ile ikinci sırada, Ulaştırma Hizmetleri ve Çevre Koruma %21,1 ile üçüncü sırada yer aldı.

Türkiye İstatistik Kurumu İlk kez, Eğitim Durumuna ve Mezun Olunan Bölüme Göre Türkiye’deki işsizlik oranlarını açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun Verdiği Bilgilere Göre,

İşsizlik Oranında , Bilgisayar Bölümü Mezunları %20,6 ile Türkiye’nin Başını Çekerken, Gazeteci ve Enformasyon Mezunlarının %19,1 ‘i İşsiz Kalırken, Lise Mezunlarının is %18′i işsiz kalmaktadır.

Yine Türkiye İstatistik Kurumunun Verilerine Göre,

Türkiye’de En Az İşsiz Kalan Meslek, Güvenlik! Bu alanda işsizlik oranı %1,6 olarak istatistikleri yansımıştır. Bunları, %4 ile Sağlıkçılar, % 4,3 ile Hukuk Eğitimi Görenler ve % 6,8 ile Veterinerlik Eğitimi Alanlar Takip Etmektedirler.

Okuma Yazma Bilmeyenler %8,Okuma Yazma Bilen Fakat Okuyamayanların % 15,3′ü, İlkokul Mezunlarının %12,2′si, ilköğretim Ortaokul ve orta dengi mesleklerde eğitim alanların %17,6′sı ve genel lise mezunlarının % 18′si işsizlikle mücadele etmektedirler.

Türkiye İstatistik Kurumunun Belirtmiş Olduğu Verilere Göre,

Meslek Lisesi,Yüksek Okul veya Fakülte Mezunlarının İşsizlik Oranı ise %13,5 olarak, Türkiye’deki işsizlik istatistiklerinde yer aldığı belirtilmektedir.

Yorum ekle

Son Yorumlar