İş Lazım
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bir ev hanımı olarak karlı bir iş fikrini hayata geçirmek istiyor ancak sermaye sorunu yaşıyorsanız, ev hanımlarına kredi veren bankalar aracılığıyla yatırım sermayesi elde edebilirsiniz. Ancak elbette bankalar ev hanımlarına kredi verirken bazı hususlara da dikkat edecektir.

Türkiye’de ev hanımlarına kredi veren bankalar genellikle kredi notlarına göz atıyor. Bir ev hanımının elbette gelir belgesi yoktur, bu nedenle daha önce kullandığı finans araçlarına göz atılıyor. Türkiye’nin önde gelen dokuz bankanın ortaklığında 11 Nisan 1995 tarihinde kurulan Kredi Kayıt Bürosu’nun sağladığı bilgiler ışığında her Türkiye vatandaşına verilen kredi notu aracılığıyla ev hanımlarına bile kredi alma imkanı bulunuyor.

KREDİ NOTU NEDİR?

Kredi Notu kısaca bankalar ile aranızdaki ilişki anlamına geliyor. Daha önce bankalardan aldığınız kredi kartı ve kredilerin ödemelerini zamanında yaptıysanız kredi notunuz yükselir. Ancak bu ödemelerde sorunlar yaşadıysanız veya daha önce hiç bankalar ile çalışmadıysanız kredi notunuz düşük olacaktır. Konu hakkında ek bilgileri Kredi Notu Sorgulama sayfasından öğrenebilirsiniz.

Kredi Notları 1 ila 1900 arasındadır. Eğer ev hanımı olarak kredi notunuz 1100’ün altındaysa kredi almanız gerçekten zor olacaktır. Muhtemelen kredi başvurusu yaparken sizden gelir belgesi veya kefil istenecektir. Ancak kredi notunuz 1100’ün üzerindeyse kredi alma imkanınız çok yüksektir, bankalar gelir belgesiz ve kefilsiz olarak size kredi verme konusunda daha iştahlı olacaktır.

GELİR BELGESİ VE KEFİL İSTEMEDEN KREDİ VEREN BANKALAR

Aşağıda yer alan 4 banka ev hanımlarına gelir belgesi ve kefil istemeden kredi vermektedir. Ancak bu şartlar altında verilen krediler 30 bin liranın altında olacaktır.

ENPARA – FİNANSBANK

Finansbank’ın mobil bankacılık sistemi Enpara aracılığıyla ev hanımı olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Enpara’nın güncel faiz oranı 2.93’tür.

CEPTETEB – TEB

Türk Ekonomi Bankası’nın mobil bankacılık sistemi CEPTETEB aracılığıyla ev hanımı olarak gelir belgesiz ve kefilsiz kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Cepteteb’in güncel faiz oranı 2.73’tür.

ODEABANK

Gelir belgesiz ve kefilsiz 30 bin liraya kadar kredi şansı sağlayan bankalar arasında yer alan Odeabank, gerekli gördüğü takdirde ise bu belgeleri talep edebiliyor. Bankanın faiz oranı ise yüksek 3.45.

AKTİFBANK

Aktifbank’ın N Kolay Kredi kapsamında sağladığı kredilerde gelir belgesi ve kefil istenmiyor. Bankanın talep ettiği faiz oranı ise 2.89 seviyesinde bulunuyor.

Yorum ekle

Son Yorumlar