İş Lazım
Evden Yapılabilecek İşler (7 Yeni İş Fikri)

Evden Yapılabilecek İşler (7 Yeni İş Fikri)

Çeşitli sebepler ile evde vakit geçirmek zorunda kalıyorsanız eğer bunun ev ekonomisine katkı yapmanızı engelleyeceğini düşünmeyin. Hangi şartta olursa olsun evden yapılabilecek işler var ve bu işlerden ciddi kazançlar sağlamak mümkün.

Evde ek iş fikirlerine göz atarak evden yapılabilecek birçok iş fikrini bulabilir ve kendinize uygun iş fikirlerini rahatlıkla değerlendirebilirsiniz.

Evden yapılabilecek işler için çok ciddi sermaye ihtiyacınız olmayacak. Özellikle küçük el işi yapımları için 100 – 200 liralık sermaye bile yeterli. İşte evden yapılabilecek güzel iş fikirleri…

1. ODA KİRALAMA

Evinizde kullanmadığınız bir odanız varsa bu odayı kiraya verebilirsiniz. Özellikle bir tatil yöresinde yaşıyorsanız turistler arasında çok popüler bir yöntem olarak dikkat çekiyor. Öğrencilerin de sıklıkla bulunduğu alanlarda kullanılabilir.

Kazanç: Aylık 400 – 600 TL
Kime Uygun: Çevresi geniş olanlar, yeni insanlarla tanışmak isteyenler…
Nasıl Başlanır: airbnb.com ‘dan ilan açın, üniversitelerin ilan panosuna broşür asın.

2. EVCİL HAYVAN BAKICILIĞI

Kalabalık bir bölgede yaşıyorsanız evcil hayvan bakıcılığı yapabiliyorsunuz. 4-5 hayvana aynı anda bakarak güzel kazançlar sağlamak mümkün. Kediler ve köpekle en çok bakıcılık yapacağınız hayvanlar olacak ve bu konuda kendinizi geliştirebilir ve birkaç sertifika alabilirsiniz.

Kazanç: Aylık 300 – 500 TL
Kime Uygun: Hayvanları sevenler
Nasıl Başlanır: Çevrenize bilgi verin, sitede yaşıyorsanız ilan panosuna broşür asın.

3. REKLAM TEMSİLCİSİ

Evden satış ve pazarlama yapabilirsiniz. İnternet ve telefon ile bunu yapmak mümkün. İnsanlara bir şeyi pazarlamaktan hoşlanıyorsanız eğer komisyon bedelleri ile en yüksek evde kazanç sağlayan işler arasında yer alıyor. İş fikri hakkında ek bilgiler için Reklam Temsilcisi rehberine göz atabilirsiniz.

Kazanç: Aylık 900 – 1500 TL
Kime Uygun: Pazarlama yeteneği yüksek
Nasıl Başlanır: Linkedln profilini oluşturun, firmalara birkaç mail atın.

4. PAKETLEME

Özellikle imalat sektöründe yer alan firmaların paketleme işlemlerini yaparak para kazanabilirsiniz. Türkiye’de özellikle büyük şehirlerde evde paketleme veren birçok işletme bulunuyor. Bu işletmelerden iş alarak ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Paketleme konusunda ek bilgiler için PAKETLEME işlerine göz atabilirsiniz.

Kazanç: Aylık 400 – 600 TL
Kime Uygun: Çok boş vakti bulunanlar, grup olabilecekler
Nasıl Başlanır: İmalathaneleri arayın

5. YOUTUBER

Son dönemde Türkiye’de de birçok kişi tarafından yapılan ve ciddi kazançlar elde edilen bir iş fikri. Sadece evde basit yemek videoları hazırlayarak bile Youtube’den aylık 3-4 bin lira bile gelir elde eden ev hanımları var. Bu işe başlamak için bir kamera ve biraz eğlenceli video hazırlayabilmek yeterli. Konu hakkında ayrıntılı rehberimize Youtube’den Para Kazanmak bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Kazanç: Çok Değişken.
Kime Uygun: Eğlenceli videolar hazırlayabilenler
Nasıl Başlanır: Rehbere göz atın

6. SANAL ÖĞRETMEN

Bilgisayar başında kurslar açarak burada sanal öğretmenlik yaparak para kazanabilirsiniz. Son dönemde birçok sanal öğretmen 100 – 200 öğrenci sayısına bile rahatlıkla ulaşabiliyor. Eğer herhangi bir eğitim dalında kendinize güveniyorsanız Skype üzerinden kurs açarak sanal öğretmenlik yapabilirsiniz.

Kazanç: Öğrenci Başına Saatlik 7 TL
Kime Uygun: Sayısal Derslerde Başarılı
Nasıl Başlanır: Sosyal Medya Grupları

7. ANKET DOLDURMAK

Yalnızca evinizde otururken bilgisayar üzerinden birkaç anket doldurarak gelir sağlayabilirsiniz. Ancak Türkiye’ye yönelik ciddi kazanç fırsatları şu aralar biraz düşük. Bu kapsamda bu iş fikrine direkt olarak bir kazanç kapısı olarak bakmak yerine ek gelir amacıyla değerlendirebilirsiniz.

Kazanç: Anket Başına 1-2 Dolar
Kime Uygun: Herkese
Nasıl Başlanır: Anket Doldur Para Kazan rehberimize göz atın.

Ayrıca evde ek iş arıyorsanız, mutlaka EVDE EK İŞ kategorimize göz atmayı ihmal etmeyin! 

Yorum ekle

Takip Et

Son Yorumlar