İş Lazım
Katar’da İş İmkan ve İlanları

Katar’da İş İmkan ve İlanları

Türkiye’nin son dönemde en önemli uluslararası partnerlerinden biri şüphesiz Katar. Bu partnerlik iş dünyasına da büyük ölçüde sirayet etti ve Türk firmalar Katar’da daha fazla iş yapmaya başladı. Bu kapsamda da Katar’da Türkiye’den gidenler için iş imkanları ve ilanlarında büyük artış var. Eğer yurtdışında çalışmayı planlıyorsanız, Katar iş ilanları mutlaka incelemeniz gereken konular arasında yer almalı.

Öncelikle Katar’dan biraz bahsetmek gerekirse eğer, Katar dünyanın kişi başına gelir listesinde ilk sırada yer alıyor. Katar’da insanlar ortalama yıllık 125 bin dolar gelir elde ediyor. Bu rakam ile 2’nci sırada yer alan Lüksemburg’a da 25 bin dolar fark atmış durumda. Sadece bu rakam ile bile Katar’da çalışma koşullarının ne düzeyde olduğunu öğrenme şansınız var. Katar çok zengin bir ülke ve bu ülkenin en iyi partnerlerinden biri Türkiye.

Türkiye’den Katar’a giderek çalışanların sayısında son dönemde ciddi artışlar yaşanmaya başladı. Çünkü Katar’da iş yapan Türk firmalarının sayısında resmen patlama var. Özellikle inşaat sektöründeki bütün işleri Türk firmaları almaya başladı. Bu kapsamda özellikle inşaat sektöründe çok rahat iş bulabilirsiniz.

Katar İş İlanları Nasıl Bulunur?

Katar’da iş bulabilmek amacıyla en önemli platform Qatar Living adlı internet sitesi olarak dikkat çekiyor. Bu internet sitesinde şuanda 77 bine yakın iş ilanı bulunuyor. Siteyi kullanabilmek için ise İngilizce düzeyinizin iyi olması gerekiyor. İnternet sitesinde çok sayıda yabancılar için uygun ilan bulunuyor.

Qatar Living sitesine qatarliving.com/jobs bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle

Takip Et

Son Yorumlar