İş Lazım

Mado Bayilik Veriyor | Franchise Bedeli ve Kar Marjı

Türkiye’nin en önemli cafe zincirleri arasında yer alan Mado, sektör tecrübesi olan yüksek yatırım sermayesi bulunan yatırımcılara bayilik veriyor. Mado’nun Franchise sistemi hakkında merak ettikleriniz…

1992 yılında İstanbul’da kurulan Mado, 1992 yılından itibaren Türkiye’nin farklı noktalarında bayilik seçeneklerini değerlendirdi ve bugün 300 farklı noktada yer almayı başardı. Türkiye’nin en önemli cafe markalarından biri olan Mado’nun bayiliğini almak için minimum 700 bin liralık yatırım sermayesine sahip olmanız gerekiyor.

Türkiye’de en çok franchise veren cafe markası olan Mado, Türkiye’nin dışında Avustralya, Güney Kore, Hong Kong, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan ve Suudi Arabistan‘da da çeşitli yatırımlar yapmış durumda. Bu açıdan turistler için bilindik bir marka olan ve ek müşteri potansiyeli barındıran bir firma olarak da dikkat çekiyor.

Süreklilik sağlayan pazar sektörlerinden biri olan cafe sektöründe yer edinmek son dönemde en çok önerdiğimiz iş fikirleri arasında yer almakta. Bu sektörde yer edinmek için yüksek maliyetler gerekse de, birçok şirket özellikle franchise sistemi aracılığıyla bu maliyetleri bölme ve taksitlendirme fırsatı sağlıyor. Ayrıca sektörün en çok bilindik markaları daha ilk günden yüksek müşteri potansiyeli fırsatı sağlıyor. Bu açıdan bayiliğini en çok önerdiğimiz firma ise kesinlikle Mado.

MADO BAYİLİK ŞARTLARI

  • 150 metrekare üzeri dükkan
  • Cadde üzeri (tercihen)
  • Yürüyüş Alanı Üzeri  (tercihen)
  • Bahçe veya Teraslı
  • Ön cephe en az 8 metre
  • Yatırım Maliyeti 250 bin dolar / Lokasyon farkları olabilir.
  • Sektörde Tecrübe

Bunların dışında Mado‘nun bayilik sistemine başvurulduktan sonra şirket personelleri tarafından direkt olarak iletişime geçiliyor. Ve burada projeniz hakkında detaylı bilgiler talep ediliyor. Yani direkt olarak Mado‘dan bayilik almak istemek yerine öncelikle bir proje hazırlamanızda fayda var.

Mado’nun cafe bayiliği dışında corner adı verilen küçük franchise sistemi de bulunuyor ancak bunun için de yatırım sermayesi 400 bin lirayı aşmaktadır.

YÜZDE 42’Sİ KATAR’A SATILDI

Bu yılın ilk ayında Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş.’nin (MADO) yüzde 42’si Katar’lı şirket Al Sraiya ve Bahreyn’deki iştiraki Venture Capital’a satıldı. Satışın ne kadar tutarla yapıldığı açıklanmazken, satış ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mado Genel Müdürü Gürol Çıragöz, kararın uluslararası çapta büyüme için alındığını belirtti.

 

mado-bayilik

MADO BAYİLİK İLETİŞİM

Adres: Gaziantep Karayolu Üzeri 5.km Erkenez Mevkii Kahramanmaraş – TR
Tel.: +90 344 236 06 11-12
Faks: +90 344 236 06 13
Mail: mado@mado.com.tr

Yorum ekle

Takip Et

Son Yorumlar