İş Lazım
Teknosa’nın Yüzde 75’i Satılıyor

Teknosa’nın Yüzde 75’i Satılıyor

2000 yılında Hacı Ömer Sabancı A.Ş. tarafından kurulan ve günümüzde Türkiye’nin en büyük teknoloji perakende şirketleri arasında yer alan Teknosa’nın yüzde 75’i için Alman Media-Saturn grubundan teklif geldiği belirtiliyor.

2016 yılında 160 milyon lira zarar ettikten sonra geçen yıl yalnızca 19,6 milyon lira kar eden şirketin bir süredir sektördeki pozisyonuna rağmen ciddi bir karlılık sorunu yaşadığı ifade ediliyordu. 2016 yılına göre mağaza sayısında da ciddi bir düşüş yaşanan Teknosa’dan son olarak ise Sabancı Ailesi’nin hisse satışları yaşanmıştı.

Teknosa’dan gelen son haber ise Alman Media-Saturn şirketinin teklifi oldu. Alman marka, Teknosa’nın yüzde 75 hissesi için 90 milyon euro teklif yaptı. Teklife göre, Media-Saturn, şu anda 4,80 TL bandında olan Teknosa hisseleri için yaklaşık 6,12 lira teklif etti.

Anlaşma henüz tam olarak resmiyet kazanmadı ancak Media-Saturn’un konuya ilgili olduğu da geldiği raporlar arasında. 31 Temmuz 2018’e kadar anlaşma hakkında bir bilgilendirme yapılması bekleniyor.

KARLI İŞ FİKİRLERİ

Yorum ekle

Takip Et

Son Yorumlar