İş Lazım
Yatırım İçin Hangi Altcoinler Tercih Edilmeli

Yatırım İçin Hangi Altcoinler Tercih Edilmeli

Kripto paraların oldukça talep görmesi ile birlikte insanlar Bitcoin’e alternatif olarak farklı sanal paralar da üretmeye başladılar.

Altcoin ismi verilen bu paralar farklı yazılımlar ile farklı türlere sahiptir. Yeni şifreler ile farklı algoritmalar kullanılarak üretilen bu altcoinler, yatırımlarını kazanca dönüştürmek isteyenler için ekstra bir sanal para seçeneğidir. Şuan 200’den fazla Altcoin yatırımcılara sunulmakta. Bitcoin’lerden sonra en çok talep gören sanal paralar altcoinleri dilediğiniz zaman Bitcoin’e de çevirebilirsiniz. Yatırımlarınızı bu şekilde de değerlendirebilirsiniz. Ancak Bitcoin’e oranla altcoinler çok daha yüksek risk barındırmaktadır.

Şuan en çok tercih edilen Altcoin algoritmaları ise şunlardır;

  • Sha-256
  • SCRYPT
  • Keccak
  • Quark
  • Ipo/Shares

Altcoin Üretilmesinin Sebebi Nedir?
Sanal paralardan en çok talep gören Bitcoin, belli bir algoritma ile sınırlı sayıda üretilmektedir. Her geçen gün bu sanal paranın miktarı azalmakta. Şuan 21 milyon tane olan Bitcoin’in tükenmesi durumu için alternatif olarak Altcoinler üretilmiştir. Mantık olarak aynı şifreleme yöntemi ile üretilen altcoinler, Bitcoin’e çevrilebilmesi ile de yatırımcılara büyük kolaylık sağlıyor. Bu yüzden de günümüzde çok fazla tercih edilen sanal paralar arasında Bitcoin’in ünü yavaş yavaş altcoinlere yönelmektedir. Altcoin tercih edilmeli mi, denildiğinde riskler göz önüne alınarak güvenilir platformlar tercih edilerek yatırımlarınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Altcoinler
Altcoinler arasında en çok tercih edilenleri ENJ, MCO, BAT, SIA, STEEM olup, bu altcoinlere yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu altcoinlerden olan Enjin Coin oyun içi eşya alım satımlarında tercih ediliyor. Özellikle oyun severlerin sık sık tercih ettiği bir sanal para. Minecraft, ARK Survival, Unturned gibi oyun markaları ile anlaşma içinde olan bu altcoini oyunlarınızda kullanabilirsiniz. Monaco coin ise sizlerin kripto para yatırımlarını komisyonsuz bir biçimde gerçekleştirebilmeniz için üretilmiş bir altcoindir. Basic Attention Token, reklam veren firmaların, kişilerin daha düşük komisyonlar ile kazanç elde etmesini sağlıyor. Siacoin ise bulut servisi hizmetini düşük komisyonlarla gerçekleştirebileceğiniz bir sanal para birimi. Son olarak Steem ise internet üzerindeki blogları kapsayan bir altcoin. Bu altcoin ile blockhain inşa edebilirsiniz. Steem kısa sürede büyük ilgi görecek bir altcoin olup WordPress gibi blog sitelerinde önüne geçeceği düşünülmekte. Yatırım yapmak için bu beş altcoinden birini tercih ederek, kazanç elde edebilirsiniz.

Yorum ekle

Takip Et

Son Yorumlar